نحوه کار با درون ریزی و برون ریزی در وردپرس

  شکوفه یوسفی      4      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش  درون ریزی و برون بری در وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

درون ریزی و برون بری در وردپرس
تعریف برون بری در wordpress
به طور کلی برون سپاری یا بک آپ به معنی تهیه نسخه پشتیبان از اطالاعات سایت (  برای مثال همه‌ی نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دلخواه، موارد متفرقه، فهرست‌ها و نوشته‌های سفارشی )  می باشد . 

تعریف درون ریزی در wordpress
به طور کلی درون ریزی به معنی قرار دادن نسخه پشتیبان یا بک آپ در سایت جدید می باشد. این اطلاعات میتواند: همه‌ی نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دلخواه، موارد متفرقه، فهرست‌ها و نوشته‌های سفارشی  باشد.

آموزش گام به گام برون بری در وردپرس
برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعاتی مثل همه‌ی نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دلخواه، موارد متفرقه، فهرست‌ها و نوشته‌های سفارشی از منوی ابزارها، گزینه برون بری رو بزنید مانند تصویر زیر:

منوی برون بری در وردپرس

سپس  وارد صفحه برون بری وردپرس می شوید مانند تصویر زیر:

آموزش برون بری در وردپرس

۱- هر محتوا: با انتخاب این گزینه  از همه‌ی نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دلخواه، موارد متفرقه، فهرست‌ها و نوشته‌های سفارشی  نسخه پشتیبان و بک آپ میگیرد.

۲- نوشته ها:  با انتخاب این گزینه  فقط از نوشته های داخل سایت نسخه پشتیبان تهیه می کنید (پیشنهاد می شود مقاله چگونه در وردپرس مطلب بنویسیم را مطالعه کنید.)

۳- برگه ها: با انتخاب این گزینه  فقط از برگه های سایت نسخه پشتیبان تهیه می شود. (پیشنهاد می شود مقاله آموزش ساخت و کار با برگه ها در وردپرس را مطالعه کنید.)

۴- رسانه: با انتخاب این گزینه فقط از رسانه نسخه پشتیبان تهیه می شود. (پیشنهاد می شود مقاله اموزش مدیریت رسانه ها (در وردپرس)  را مطالعه کنید.)

توجه مهم : بعد از انتخاب گزینه مورد نظر ، برای تهیه نسخه پشتیبان ، در گام نخست ، باید دکمه دریافت پرونده برون بری شده رو بزنید تا نسخه پشتیبان تهیه شود. بعد از زدن دکمه یک فایل با پسوند xml ساخته می شود و در سیستم شما SAVE می شود.

آموزش درون ریزی وردپرس
برای اینکه از نسخه پشتیبان در سایت جدید استفاده کنیم باید وارد زیر منوی درون ریزی شویم مانند تصویر زیر :

درون ریزی وردپرس

بعد زدن گزینه درون ریزی وارد صفحه درون ریزی می شوید مانند تصویر زیر :

آموزش درون ریزی وردپرس

بعد از اینکه وارد صفحه برون ریزی شدید باید یک پلاگین به نام WordPress Importer رو نصب کنید تا بتوانید از طریق آن فایل درون ریزی رو وارد سایت جدید کنید. (فایل پشتیبان رو درون ریزی کنید)

برای نصب افزونه، کافیه روی گزینه هم اکنون نصب کن رو بزنید تا افزونه شروع به نصب کند و بعد نصب گزینه ای نمایان می شود با نام اجرای درون ریزی، مانند تصویر زیر:

اجرای درون‌ریز در وردپرس

روی گزینه اجرای درون ریز کلیک کنید تا وارد صفحه درون‌ریزی وردپرس شوید مانند تصویر زیر:

صفحه درون‌ریز در وردپرس

فایل پشتیبان با پسوند xml رو از طریق گزینه Choose File وارد کنید بعد روی گزینه بارگذاری پرونده و درون ریزی آن کلیک کنید تا وارد صفحه اختصاص دادن نویسندگان شوید مانند تصویر زیر : (باید برای این درون ریزی ها یک نویسنده انتخاب کنید)

اختصاص دادن نویسندگان در درون‌ریز در وردپرس

باید یک کاربر برای نوشته ها انتخاب کنید  و تیک گزینه دانلود و درون ریزی فایل های پیوست رو بزنید و در انتها دکمه تایید رو کلیک کنید تا درون ریزی انجام شوید.

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

منبع  :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها