آموزش نصب پلاگین (افزونه) در 2 مرحله

  شکوفه یوسفی      1      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش نصب افزونه در وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

تعریف Plugin 

Plugin در واقع حکم اسکریپت هایی را دارند که ما آنها را به هسته ی وردپرسمان اضافه می کنیم . به طور کلی افزونه یا پلاگین ( Plugin) میتوانند کوچک یا بزرگ، سبک یا سنگین، پیچیده و یا بسیار ساده باشند اما در نهایت یا قابلیتی به سیستم اضافه میکنند و یا می توانند رفتار بخش هایی از سیستم را طبق نیازهای ما تغییر دهند . 
در انتخاب افزونه ها به نکات زیر توجه کنید :

  1. بیهوده به نصب افزونه ها اقدام نکنید
  2. افزونه های خود را همیشه به روز نگه دارید
  3. از افزونه های قابل اعتماد و بهینه استفاده کنید تا سایت شما دچار مشکل نشود.


نصب افزونه در وردپرس
 

بررسی افزونه های وردپرس


در پیشخوان وردپرس گزینه ای با عنوان افزونه ها وجود دارد که می توان با کمک این بخش هر افزونه ای که مورد نیاز باشد را به راحتی بارگذاری و فعال کرد و سپس اگر افزونه دارای تنظیماتی است می توان به تنظیم کردن آن پرداخت.

آموزش تصویری آپلود و نصب افزونه از طریق داشبورد مدیریت وردپرس


در مواردی ممکن است  که شما فایل فشرده افزونه را از پیش بر روی کامپیوتر خود دانلود کرده باشید و حالا میخواهید آن را از طریق پنل مدیریت وردپرس، به سایت خود اضافه نمایید. برای انجام این کار کافی است به شکل زیر عمل کنید.
از منوی “افزونه ها” به زیر منوی “افزودن” مراجعه نمایید. سپس مطابق تصویر زیر بر روی لینک بارگذاری کلیک نمایید.

آموزش تصویری نصب افزونه در وردپرس

همانطور که ملاحظه می کنید در زیر منوی “افزونه های نصب شده” تمامی افزونه هایی که از قبل نصب کرده ایم، دیده می شوند. برای نصب یک افزونه می توانیم بر روی گزینه ی “افزودن” از بالای صفحه و یا در زیر منوی افزونه ها بر روی گزینه ی “افزودن” کلیک کنید.

install-plugins

در این بخش افزونه هایی را مشاهده می کنید که به ترتیب افزونه های موجود در مخزن وردپرس می باشد. شما با جستجو کردن نام افزونه ی مورد نظر می توانید افزونه ی خود را بدون دانلود کردن نصب و فعال کنید.

برای  مثال:  برای اینکه افزونه شما در پنل ادمین وردپرس قرار گیرد و بتوانید ان را تنظیم و استفاده کنید کافی است یکی از افزونه ها را انتخاب می کنید و بر روی گزینه ی “نصب” کلیک کنید. به صفحه ی اطلاع رسانی نصب افزونه منتقل می شوید و باید بر روی گزینه ی “فعال کردن” کلیک کنید. 

آموزش ویرایش افزونه ها در وردپرس :


خوشبختانه وردپرس دارای قابلیتی است که  می‌توانید تغییراتی که مورد نظرتان است را بر روی افزونه های وردپرس اعمال نمایید و افزونه های نصب شده را ویرایش کنید . در گام نخست شما باید از منوی سمت راست داشبورد مدیریتی قسمت افزونه ها را انتخاب کرده و از همان جا ویرایشگر را انتخاب نمایید. که صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز خواهد شد.

ویرایش افزونه وردپرس

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

منبع  :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها