آموزش نحوه دسترسی کاربران در وردپرس

  شکوفه یوسفی      4      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش نحوه دسترسی کاربران در وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

بعد از آموزش مدیریت کاربران در وردپرس امروز چگونگی مدیریت دسترسی کاربران در وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد .


مدیریت دسترسی کاربران در وردپرس

آموزش مدیریت دسترسی کاربران در وردپرس


این قسمت از مهمترین بخش های ورد پرس می باشد زیرا سطح دسترسی کاربران با هم متفاوت است است و شما باید با معرفی هر کاربر سطح دسترس ی وی را نیز معرفی کنید . هر کدام رو که انتخاب کنید کاربری به تعدادی از منوی های پیشخوان وردپرس دسترسی دارد. سعی می کنیم به طور کامل دسترسی ها را معرفی و آموزش دهیم . 

 سطح دسترسی در وردپرس چیست 


هنگامی که کاربر جدید در وردپرس اضافه میکنیم باید از بخش نقش، سطح دسترسی او را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر:

تعریف سطح دسترسی در وردپرس
 

۱- مشترک: 

با انتخاب این گزینه کاربران فقط به پیشخوان و شناسه دسترسی خواهند داشت . در حقیقت کاربر کار خاصی نمیتواند انجام دهد . صفحه ای مانند تصویر زیر : 

نقش مشترک در بخش کاربران وردپرس

۲- مشارکت کننده:

با انتخاب این گزینه کاربر به همه نوشته ها، افزودن نوشته، دیدگاه، شناسنامه و ابزارها دسترسی دارد.البته در این حالت کاربر با نقش مشارکت کننده فقط میتواند نوشته و دیدگاه ها رو ببینید اما نمیتواند تغییراتی ایجاد کند. و می تواند فقط مطلبی را به صورت پیش نویس جهت بازبینی مدیریت سایت ایجاد کند و توانایی انتشار را ندارد . تصویر زیر پیشخوان یک کاربر با نقش مشارکت کننده می باشد.

نقش مشارکت کننده در بخش کاربران وردپرس

۳- نویسنده: 

با انتخاب این گزینه کاربر می تواند در سایت مطالب بنویسد و منتشر کند و فقط می تواند مطلب خودش را ویرایش و یا حذف کند اما مطالب دیگران را نمیتواند. تصویر زیر پیشخوان یک کاربر با نقش نوسنده در وردپرس می باشد.

نقش نویسنده در بخش کاربران وردپرس

۴- ویرایشگر: 

با انتخاب این گزینه  کاربر به منوهای پیشخوان، نوشته ها، رسانه، برگه ها، دیدگاه ها، شناسنامه و ابزارها دسترسی دارد. در واقع  همه ویژگی ها و دسترسی های نقش های قبلی رو دارد با این تفاوت که  هم به برگه ها وردپرس دسترسی دارد و میتواند برگه بسازد و هم میتواند مطالب و دیدگاه های دیگران رو ویرایش کند. مانند تصویر زیر : 

نقش ویرایشگر در بخش کاربران وردپرس

۵- مدیر کل: همانطور که مشخص است با انتخاب این گزینه کاربر در واقع تام اختیار می شود و به تمامی بخش های سایت دسترسی دارد (یعنی یکی مثل خودتون ) عکس پایین مربوط به پیشخوان یک کاربر با نقش مدیر کل می باشد.

نقش مدیر کل در بخش کاربران وردپرس

توجه : اگر سایت شما بخش ثبت نام دارد حتما از بخش تنظیمات همگانی نقش کاربران تازه ثبت نام کرده را روی، مشترک بذارید. برای دستری به این بخش کافیه منوی تنظیمات زیر منوی همگانی رو بزنید:

تنظیمات نقش کاربران ثبت نام کرده

بعد از بخش وسط صفحه گزینه نقش پیش‌فرض کاربر تازه را روی مشترک قرار دهید مانند تصویر زیر تا بعدا دچار مشکل نشوید :

تعیین نقش مشترک برای کاربران ثبت نام کرده

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

منبع :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها