آموزش تنظیمات خواندن در وردپرس

  شکوفه یوسفی      4      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش  تنظیمات خواندن در وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

تنظیمات خواندن در وردپرس

تنظیمات خواندن در وردپرس
برای دسترسی به تنظیمات خواندن در وردپرس کافیه از منوی تنظیمات، زیر منوی خواندن رو بزنید تا وارد صفحه تنظیمات خواندن در وردپرس شوید مانند تصویر زیر:

تنظیمات خواندن

بعد از اینکه زیر منوی خواندن رو زدید وارد صفحه تنظیمات خواندن در وردپرس می شوید و این صفحه مانند تصویر زیر می باشد:

صفحه تنظیمات خواندن در وردپرس

۱- صفحه‌نخست شما نمایش می‌دهد: اگر میخواهید صفحه اصلی سایت شما، آخرین مطالب سایت وردپرس را نمایش دهد باید گزینه آخرین نوشته‌های شما رو بزنید اما اگر میخواهید صفحه اصلی یک برگه خاص را نمایش دهد و مطالب سایت در یک برگه دیگر نمایش داده شوند باید گزینه دوم یعنی: یک برگه یکتا (پایین برگزینید) رو بزنید و برای صفحه نخست و صفحه نوشته ها برگه مشخص کنید. (پیشنهاد میکنم مقالات آموزش کار با برگه ها در وردپرس و فرق برگه و نوشته در وردپرس را مطالعه کنید.)

۲- بیشترین تعداد نوشته‌ها در هر برگه‌ی وبلاگ: اگر میخواهید تعداد مطالب در صفحه اول یا برگه نوشته ها رو مشخص کنید می توانید از این بخش استفاده کنید. به صورت پیش فرض ۱۰ مطالب آخر رو نمایش میدهد که شما میتوانید این تعداد رو کم و زیاد کنید.

۳- بیشترین تعداد نوشته‌ها در خوراک: اگر میخواهید تعداد مطالب در خوراک سایت یا همان RSS (فید سایت) را زیاد یا کم کنید کافیه عدد جلو این گزینه رو کم و زیاد کنید.

خوراک یا فید چیست؟
فناوری فید feed که آن را در فارسی «خوراک» یا «خبرمایه» هم ترجمه کرده‌اند، فناوری‌ای است که می‌تواند به شما کمک کند تا شیوه مطالعه خود در اینترنت را متحول کنید و بهره وری خود را افزایش دهید . فید راهی برای دسترسی سریع و بدون دردسر به آخرین اخبار و نوشته‌های سایت های گوناگون و وبلاگهاست.

۴- برای هر نوشته در خوراک، نمایش بده: در خوراک سایت، می‌توانید تعیین کنید که کل نوشته نمایش داده شود، یا فقط قسمتی از آن (همان خلاصه مطلب)، با انتخاب هر کدام نحوۀ نمایش مطالب در خوراک را مشخص می کنید.

۵- نمایش به موتورهای جستجو: اگر میخواهید مطالب سایت شما توسط گوگل خوانده و ایندکس نشوند میتوانید تیک گزینه از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند رو بزنید تا خزنده های سایت گوگل سایت شما رو بررسی نکنند. (به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنیم )

۶- ذخیره ی تغییرات: بعد از اینکه تغییرات مورد نظر را روی صفحه تنظیمات خواندن در وردپرس انجام دادید باید برای ذخیره سازی روی دکمه ذخیره ی تغییرات کلیک کنید.

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها