آموزش قفل گشایی و تمدید دامنه های IR در 2 مرحله

  محمد جواد دهقانی      1      دامنه -

آموزش باز کردن قفل دامنه و تمدید آسان

چنانچه  دامنه آی ار IR. شما منقضی شود، ظرف مدت سی روز میتوانید نسبت به تمدید دامنه خود اقدام نمایید و در صورتیکه 30 روز نیز بگذرد دامنه شما بطور خودکار تا 30 روز قفل میشود. درصورتیکه دامنه قفل شود شما بایستی علاوه بر هزینه تمدید دامنه، هزینه مالکیت مجدد دامنه و آزادسازی از حالت قفل را نیز پرداخت نمایید تا دامنه شما بلافاصله فعال و قابل استفاده شود.


" دامنه هایی که 60 روز از تاریخ انقضاء آنها گذشته باشد قابل تمدید نبوده" و توسط مرکز نیک از چرخه حیات خارج و مجدد برای ثبت آزاد می شوند.

  

در صورتیکه یک دامنه قفل شده باشد در بخش وضعیت دامنه در بخش کاربری شما آنلاین قابل مشاهده است و می توانید متوجه شوید که آن دامنه قفل شده است یا خیر (آموزش بررسی وضعیت دامنه های آی آر)

1. ابتدا طبق مقاله "آموزش افزایش اعتبار مالی" برای هر دامنه مبلغ 4000 تومان بابت جریمه قفل گشایی به اضافه هزینه تمدید دامنه (یک ساله یا پنج ساله) خود را به عنوان اعتبار مالی به حساب کاربری خود افزایش دهید.

 

2. سپس با مطالعه مقاله "تغییر رابط نماینده دامنه های IR" رابط  مالی نماینده دامنه خود را بر روی شناسه قرار داد fa482-irnic قرار دهید.

 

3. با ارسال یک تیکت پشتیبانی  با اعلام واریز شدن هزینه قفل گشایی و تمدید به همراه نام دامنه درخواست خود را مبنی بر قفل گشایی و تمدید دامنه اعلام کنید.

مبلغ قفل گشایی توسط مرکز فیزیک نظری nic.ir اخذ می گردد.


روش مشاهده تاریخ انقضاء و مشخصات دامین و صاحب دامنه در اینترنت چیست؟

برای مشاهده تاریخ ثبت، بروز رسانی، انقضاء دامنه و اطلاعات تماس صاحب دامنه و ... میتوانید از سرویس "WHois Domain" استفاده کنید.

آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها