راه اندازی سایت (بعد از خرید هاست و دامین )

  شکوفه یوسفی      1      آموزش های سی پنل -


در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش اقداماتی که بعد از خرید هاست و دامین باید انجام دهیم در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

بعد از خرید هاست و دامین چه کنیم
بعد از خریدی هاست و دامین (سعی کنید هاست و دامین رو از یک شرکت تهیه کنید چون بعدا اگه مشکلی پیش بیاد خیلی راحتر میتونید مشکل رو رفع کنید.) برای راه اندازی سایت خود باید به دنبال یک سیستم باشید که در این قسمت چند روش رو مورد بررسی قرار می دهیم :

    برون سپاری طراحی سایت به شرکت ها
    برون سپاری سایت به فریلنسرها
    یادگیری و آموزش برنامه نویسی سایت
    استفاده از سیستم های آماده سایت ساز

 

 

برون سپاری طراحی سایت به شرکت ها
اولین روش این است کار طراحی و راه اندازی سایت رو به شرکت های معتبر برون سپاری کنیم. مثلا یک شرکت برنامه نویسی و طراحی سایت پیدا کنیم و سایت رو بدیم از پایه برامون بنویسد. این کار هم مزایا دارد هم معایب که به بررسی آنها میپردازیم.

مزایای برون سپاری طراحی سایت به شرکت ها :

آماده شدن سریع وبسایت (شرکت ها چون چند نفر هستند معمولا سریع وبسایت رو آماده میکنند)
داشتن یک وبسایت زیبا و بهینه (اگر شرکت معتبر باشد، گرافیست و برنامه نویس قوی و کاربلد داشته باشد این اتفاقات براتون میفتد)
پشتیبانی واقعی (اگر شرکت معتبر باشد)
معایب برون سپاری طراحی سایت به شرکت ها :

هزینه بسیار بالا برای طراحی سایت (معمولا بین ۸ تا ۴۰ ۵۰ میلیون هزینه میگیرند شایدم بیشتر)
عدم تسلط به سایت (نمیدونید سایت چطور درست شده و اگر بخواهید چیزی رو جابه جا کنید یا تغییر دهید امکان پذیر نیست)
هزینه بر بودن پشتیبانی (شرکت ها معمولا هزینه ماهانه یا سالانه برای پشتیبانی میگیرند. معمولا بین ۱ تا چند میلیون هزینه پشتیبانی دریافت میکنند)
هزینه بالا در صورت ارتقا (اگر بخواهیم یک امکان جدید اضافه کنیم باید برای هر امکان مبالغی بین ۱ میلیون تا چند میلیون بپردازیم)
در دسترس نبودن آنی (متاسفانه یکی از بدترین مشکلات در دسترس نبودن آنی است یعنی باید روال اداری رو پشت سر بگذارید)
برون سپاری سایت به فریلنسرها
روش دوم برون سپاری سایت به فریلنسرها است یعنی کار طراحی و راه اندازی وبسایت رو به یک آزادکار (آزادکار یا فریلنسر کسی است که به صورت شخصی و تکی کار میکند) بسپاریم. در این روش هم مزایا و معایب خاص خودش رو دارد. که در ادامه در این مورد هم صحبت میکنیم.

مزایای برون سپاری سایت به فریلنسرها :

هزینه نسبتا معقول برای طراحی سایت (معمولا آزادکارها چون هزینه های اضافی ندارند هزینه طراحی بسیار کمی نسبت به شرکت ها میگیرند)
تعامل آنی با آزادکار (شما میتوانید به صورت آنی با آزادکار در ارتباط باشید و خواسته هاتون رو بهش بگید)
معایب برون سپاری سایت به فریلنسرها :

سریع نبودن پروسه طراحی سایت (معمولا چون طراح و برنامه نویس یکی است پروسه طراحی و راه اندازی سایت به شدت کند و لاک پشت وار جلو میرود)
در دسترس نبودن آزادکار (آزادکار همیشه در دسترس نیست و این مشکل ساز می شود)
عدم پشتیبانی درست (یکی دیگر از مشکلات این روش، عدم پشتیبانی درست آزادکار است. آزادکار یه شماره ازش داری و میبینی شماره خاموش می شود و همه چی به هم میریزه و دیگه پشتیبانی وجود ندارد)
یادگیری و آموزش برنامه نویسی سایت
روش سوم برای راه اندازی وبسایت این است خودمون بشینیم و برنامه نویسی وب شویم (با استفاده از آموزش برنامه نویس وب) که این روش باز هم معایب و مزایای خودش رو دارد. البته این روش اتفاقات خوبی رو هم رقم میزند برای شما، چون با یادگیری برنامه نویسی وب میتوانید به راحتی علاوه بر این که برای خود سایت طراحی و برنامه نویسی کنید برای دیگران هم این کار رو انجام دهید و کسب درآمد کنید.

مزایای یادگیری و آموزش برنامه نویسی سایت :

مسلط بودن به بخش های مختلف سایت (وقتی خود شما سایت رو برنامه نویسی میکنید به تمام بخش های سایت مسلط هستید و میدونید سایت چطور کار میکند)
قابلیت تغییر و اضافه کردن هر امکانی (یکی از بهترین خوبی های این روش قابلیت تغییر و اضافه کاردن هر امکانی به سایت است)
قابلیت درآمد زایی (وقت شما برنامه نویسی رو فرا میگیرید میتوانید برای بقیه هم برنامه نویسی کنید و کسب درآمد داشته باشید)
معایب یادگیری و آموزش برنامه نویسی سایت :

کند بودن پروسه طراحی سایت (وقتی شما میخواهید طراح سایت شوید باید یک وقت برای یادگیری برنامه نویسی قرار دهید که همین امر باعث کند شدن پروسه طراحی و پیاده سازی سایت می شود)
استفاده از سیستم های آماده سایت ساز
آخرین روش و بهترین روش از دید فراویر، استفاده از سیستم های آماده سایت ساز است چون معمولا رایگان هستند و کار کردن با آنها به شدت آسان و روان است. اگر بخواهیم در این مورد صحبت کنیم باید چندین مقاله بنویسم تا بگویم چرا استفاده از سیستم سایت ساز رایگان خوب و مناسب است.

پیشنهاد ما ویرایش و راه اندازی سایت  از شرکت فراویر می باشد

آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها