آموزش مدیریت برچسب ها در وردپرس

  شکوفه یوسفی      1      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش مدیریت برچسب ها در وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

در این آموزش به شما خواهیم گفت :

  1. برچسب در وردپرس چیست
  2. کاربرد برچسب در وردپرس
  3. نحوه افزودن برچسب در وردپرس

پس اگر میخواهید همه مطالب در مورد برچسب ها در وردپرس را فرابگیرید با فراویر همراه باشید .

مدیریت برچسب ها در وردپرس

تعریف کلی برچسب در وردپرس


اولین گامی که در بخش مدیریت برچسب ها در وردپرس باید به آن پرداخته و جواب آن داده شود برچسب در وردپرس چیست است. برچسب یا تگ (Tag) یک مدل دسته بندی خاص و کوچک تر است که کاربر بر اساس آن می تواند مطالب مورد نظرش رو پیدا کند. و بیشتر به کاربر کمک میکند تا با جستجو در سایت و با استفاده از برچسب ها مطلب مورد نظرشو پیدا کند. در هر سایت نمیتوان تعداد زیادی دسته نوشته (پیشنهاد می شود مقاله دسته بندی نوشته ها در وردپرس مطالعه شود) مشخص کرد پس میتوان از برچسب ها استفاده کرد.

برچسب هر نوشته بستگی به محتوای نوشته دارد اما دسته نوشته بستگی به عنوان نوشته دارد. مثلا یک مطلب در مورد آموزش وردپرس تولید کردیم برچسب ها میتواند اینها باشند : وردپرس – آموزش وردپرس. یا اگر بخواهیم مثال دیگر بزنیم مطلب ما در مورد بررسی گوشی موبایل نوت۸ است برچسب های میتواند اینها باشند : نوت۸ – سامسونگ

نکته مهم: برچسب بر اساس محتوای نوشته و دسته بر اساس عنوان نوشته انتخاب می شود.

مثال جامع: ببینید مثلا یک دسته داریم با عنوان سریال، در این دسته سریال برره آقای مهران مدیری رو میذاریم. خوب شاید شخصی بخواهد به مطالب مرتبط با مهران مدیری دسترسی داشته باشد وقتی دسته مورد نظر رو نداریم و نمیتوان در دسته های مهران مدیری رو گذاشت. در این وقت برچسب ها به کار میان، ما برای آن مطلب برچسب مهران مدیری – برره – سریال طنز – سریال تلویزیون رو انتخاب میکنیم و کاربر بر اساس برچسب ها به مطالب مورد نظرش دسترسی پیدا میکند.

آموزش گام به گام افزودن برچسب در وردپرس


 برای اضافه کردن برچسب به نوشته، از سمت چپ صفحه اضافه کردن نوشته تازه، بخش برچسب ها میتوانید برچسب مورد نظرتون رو اضافه کنید. مثل تصویر زیر:

افزودن برچسب در وردپرس

شما میتوانید با نوشتن برچسب مورد نظر و زدن دکمه افزودن برچسب جدید رو به نوشته اضافه کنید. اگر خواستید برچسب ها رو با هم اضافه کنید باید با کامای خارجی (,) برچسب ها رو جدا کنید و افزودن رو بزنید تا کل برچسب ها اضافه شوند. مانند تصویر زیر:

افزودن برچسب گروهی در وردپرس

اگر خواستید یک برچسب رو در نوشته حذف کنید کافیه دکمه ضربدر کنار برچسب رو بزنید تا برچسب مورد نظر از نوشته حذف شود. مانند تصویر زیر :

حذف کردن برچسب در وردپرس

آموزش تصویری مدیریت برچسب ها در وردپرس 

در این مرحله  برای مدیریت برچسب ها در وردپرس باید به منوی نوشته ها، زیر منو برچسب ها بروید مانند تصویر زیر:

مدیریت برچسب ها

وقتی که برچسب ها رو میزنید با صفحه افزودن برچسب روبرو می شوید. در این صفحه میتوانید برچسب های پر استفاده و مورد نیاز خود را وارد کنید. کافیه نام برچسب و نامک برچسب (لاتین باشد) را وارد کنید و دکمه افزودن برچسب رو بزنید مانند تصویر زیر:

افزودن برچسب در صفحه برچسب ها

بعد از زدن دکمه افزودن برچسب، برچسب مورد نظر ایجاد میشود مانند تصویر زیر:

لیست برچسب ها

در لیست برچسب ها چند مورد وجود دارد نام برچسب، توضیح (که چیزی وارد نکردیم و نیاز ندارد)، نامک (لاتین باشد بهتر است) و تعداد (تعداد نوشته هایی که از این برچسب استفاده شده است).

اگر بخواهیم برچسب رو حذف کنیم کافیه موس رو، روی برچسب ببریم و چند گزینه نمایش داده می شود و دکمه پاک کردن رو بزنیم تا برچسب مورد نظر حذف شود. مانند تصویر زیر:

پاک کردن برچسب

بعد از مدیریت برچسب ها در وردپرس، میتوان از این برچسب هایی که ساختیم در نوشته ها استفاده کنیم. مانند بخش افزودن برچسب در وردپرس، فقط نمیخواد کل برچسب رو تایپ کنید دو حرف اولش را تایپ کنید لیست برچسب ها نمایان می شود. مانند تصویر زیر:

استفاده از برچسب های آماده

اگر از یک برچسب زیاد استفاده میکنید و میخواید لیست برچسب های زیاد استفاده شده رو ببینید کافیه در صفحه نوشته تازه، از بخش برچسب ها گزینه انتخاب از برچسب‌های بیشتر استفاده شده رو بزنید تا لیست برچسب های پر استفاده رو نشان دهد و بر اساس نیاز خود اضافه کنید مانند تصویر زیر:

انتخاب از برچسب‌های بیشتر استفاده شده

برچسب ها در وردپرس چه کاربردهایی دارند 


شاید بپرسید برچسب ها چه کاربردی دارند و اصلا به چه دردی میخورند.

  • اولین کاربرد برچسب های دسترسی کاربران به موضوعات مورد علاقه است. یعنی یک کاربر یک مطلب رو میخونه و دوست دارد ببینه در این زمینه چه مطالبی وجود دارد میتواند از برچسب ها استفاده کند و سریع به مطلب مورد نظرش برسد.
  • دومین کاربرد بحث جستجو است، کاربر وقتی چیزی رو جستجو میکند معمولا بر اساس برچسب جستجو می شود و همین امر باعث تسهیل درجستو مطلب مورد نظر می شود. سومین کاربرد برچسب ها (کاربرد مورد علاقه من) وقتی میخواهید مطالبی که در یک زمینه مرتبط هستند رو در جایی از سایت استفاده کنی برچسب ها به کار میان و کمک زیادی میکنند.

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

منبع :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها