آموزش نوشتن مطلب در وردپرس

  شکوفه یوسفی      4      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با  آموزش نوشتن مطلب در وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.


تنظیمات نوشتن در وردپرس

تنظیمات نوشتن در وردپرس
برای دسترسی به بخش تنظیمات نوشتن در وردپرس باید از منوی تنظیمات، زیر منوی نوشتن رو بزنید تا وارد بخش تنظیمات نوشتن در وردپرس شوید مانند تصویر زیر:

تنظیمات نوشتن
 

بعد از این که گزینه نوشتن از منوی تنظیمات رو میزنید وارد صفحه تنظیمات نوشتن در وردپرس می شوید که مانند تصویر زیر می باشد:

صفحه تنظیمات نوشتن در وردپرس

۱- راهنما: اگر میخواهید اطلاعاتی در مورد این صفحه یعنی صفحه تنظیمات نوشتن در وردپرس داشته باشید میتوانید از دکمه راهنما استفاده کنید. گزینه راهنما علاوه بر دادن اطلاعات مفید در مورد این صفحه شما رو به چند لینک مفید مانند مستندات درباره تنظیمات نوشتن و انجمن پشتیبانی وردپرس هدایت میکند.

۲- دسته بندی پیش فرض نوشته ها: اگر یک دسته دارید که بیشتر مطالب شما در آن دسته قرار دارند میتوانید از این بخش آن دسته رو مشخص کنید تا در بخش نوشتن نوشته، آن دسته برای نوشته شما انتخاب شود. پیشنهاد میکنم دو مقاله آموزش نوشتن مطلب در وردپرس و دسته بندی نوشته ها در وردپرس را مطالعه کنید.

۳- ساختار پیش فرض نوشته: اگر قالب شما از ساختار نوشته ها پشتیبانی میکند شما میتوانید بر اساس نیاز خود، ساختار مورد نظر رو انتخاب کنید. اکثر قالب های وردپرس خارجی که فارسی می شوند دارای ساختار نوشته هستند.

۴- فرستادن با ایمیل: یکی از ویژگی های با حال وردپرس، فرستادن نوشته روی سایت از طریق ایمیل است. وردپرس دارای قابلیتی است که می توان با استفاده از ایمیل برای آن پست ارسال کرد به این معنی که شما می توانید با ارسال ایمیل برای سایتان پست بگذارید. برای این کار شما باید یک اکانت ایمیل درست کنید که دسترسی pop3 هم داشته باشد. در این صورت هر پیامی که به ایمیل مورد نظر ارسال شود به صورت یک پست در وردپرس ارسال خواهد شد. برای این کار باید در قسمت سرویس دهنده ایمیل، سرور ایمیل مورد نظر را وارد کرده و user name و پسورد و پورت میل سرور خود را نیز در قسمت مشخص شده وارد نمایید. با این کار هر ایمیلی که به این آدرس ارسال شود به شکل پست به سایت افزوده می شود.

۵- دسته ی پیش فرض برای فرستادن با ایمیل: در بخش ۴ گفتیم که میتوانید از ایمیل، نوشته روی سایت ارسال کنید. شما از طریق این گزینه می توانید دسته آن نوشته رو انتخاب کنید.

۶- سرویس های بروز رسانی: اگر میخواهید وقتی در سایت یک مطالب منتشر می شود پیام بروز رسانی به صفحه های خاصی ارسال شود میتوانید از این بخش استفاده کنید. کافیه سایت ها یا صفحه هاتی که میخواهید از این بروز رسانی با خبر شوند را در جعبه وارد کنید. هر آدرس باید در یک خط قرار گیرد. یعنی هر آدرس را که میزنید اینتر Enter بزنید و وارد خط بعد بشید.

۷- ذخیره تغییرات: بعد از اینکه تغییرات خود را در صفحه تنظیمات نوشتن در وردپرس، اعمال کردید باید این تغییرات رو ذخیره کنید. کافیه دکمه ذخیره تغییرات رو بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها