آموزش فایل error_log در 3 مرحله

  شکوفه یوسفی      1      آموزش های سی پنل -

فایل error_log نمایش دهنده ی خطا های وب سایت شما می باشد که یک فایل متنی غیر قابل اجراست و در آن تمام ارور های قالب ، افزونه ها و  هر مورد دیگری که مربوط به سایت شما می باشد با تاریخ و زمان مشخص ذخیره می شود.

برای مثال اگر وردپرس در هاست خود نصب نموده اید و صفحه وردپرس شما سفید شده باشد :

  1. در صورتی که نمایش خطا php در تنظیمات php.ini سرور شما روشن باشد بعد از اجرا آن فایل خطا به شما نمایش داده می شود
  2. اما در صورتی که نمایش خطا در سرور شما خاموش باشد شما با یک صفحه سفید مواجه می شوید و دیگر اطلاع ندارید که کدام افزونه سایت شما ایراد دارد.

با مراجعه به این فایل میتوانید عاملی که موجب ایجاد خطا شده است را به راحتی تشخیص دهید.

آیا همیشه لازم است این فایل را بررسی کنید؟

به منظور جلوگیری از استفاده هکرها و برای امنیت بیشتر در هاست اشتراکی معمولا مدیر سرور امکان نمایش خطا php را خاموش می کند.

به همین دلیل همیشه لازم است این فایل را بررسی کنید می توانید با ویرایش و یا دانلود این فایل محتوا این فایل را بررسی کنید.

آیا این فایل تمام فضای هاست شما را اشغال میکند ؟

در برخی موراد این فایل در هاست بسیار حجیم شده و تمام فضای هاست شما را اشغال میکند در این صورت شما میتوانید فایل error_log را حذف نموده و مجدد یک فایل با همین نام در هاست ایجاد کنید .اگر نیاز به بررسی آن نیست میتوانید دسترسی فایل را روی 000 قرار دهید تا فایل حجیم نشود.

اگر سایت شما با خطا 500 مواجه شود:

اگر سایت شما با خطا 500 مواجه شود ممکن است مشکل در این فایل ذخیره نشود و شما باید از قسمت error_log موجود در سی پنل و یا دایرکت ادمین خود مشکل خود را مشاهده کنید.
برای مشاهده فایل error log از تب METRICS گزینه Errors را انتخاب کنید.میتوانید در صفحه بعدی 300 خط از آخرین ارورهای ثبت شده در این فایل را مشاهده نمایید .

آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها