آموزش نصب قالب وردپرس از طریق هاست ( نصب دستی )

  شکوفه یوسفی      4      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش نصب دستی قالب وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

در مطالب قبلی نصب قالب وردپرس را به شما اموزش دادیم . در ادامه با ما همراه باشید تا به شما اموزش دهیم چنانچه نتوانستید از طریق پیشخوان وردپرس، قالب نصب کنید از طریق هاست این کار رو انجام دهید .

نصب دستی قالب وردپرس
 

 نصب دستی قالب وردپرس


در گام نخست برای نصب قالب وردپرس از طریق هاست باید ابتدا وارد هاست سی پنل یا دایرکت ادمین خود شوید بعد وارد بخش فایل منیجر File Manager شوید.(در این آموزش ما هاست سی پنل رو آموزش میدهیم. البته فرقی بین سی پنل و دایرکت ادمین وجود ندارد. اگر در مورد هاست ها اطلاعاتی ندارید پیشنهاد میکنم مقاله انواع هاست یا سرویس میزبانی را مطالعه کنید) از بخش File Manager روی پوشه Public_html کلیک کنید مانند تصویر زیر :

نصب قالب وردپرس از طریق هاست

بعد از زدن کلیک روی پوشه Public_html وارد بخش روت root سایت خود می شود از این بخش پوشه wp-content رو انتخاب کنید و وارد آن شوید. مانند تصویر زیر:

نصب قالب از طریق هاست

بعد این که وارد پوشه wp-content شدید، وارد پوشه themes شوید مانند تصویر زیر:

نصب دستی قالب وردپرس

بعد از این که وارد پوشه themes شدید میتوانید لیست قالب هایی که قبلا نصب کردید رو ببینید. در این صفحه از بخش بالا صفحه گزینه Upload رو جهت آپلود قالب وردپرس انتخاب کنید. مانند تصویر زیر:

آپلود قالب در هاست برا نصب دستی قالب

در بخش آپلود فایل، قالب وردپرس مورد نظر رو به صورت فایل زیپ Zip آپلود کنید. مانند تصویر زیر :

آپلود کامل قالب در نصب دستی

در ادامه نصب قالب وردپرس از طریق host ، بعد از آپلود قالب وردپرس وارد بخش قالب ها شوید و قالب مورد نظر را که آپلود کردید را از حالت فشرده zip خارج کنید. مانند تصویر زیر :

اکسترکت کردن قالب وردپرس در حالت نصب دستی

وقتی که قالب مورد نظر از حالت فشرده خارج شد باید فایل zip قالب رو حذف کنید مانند تصویر زیر :

حذف فایل زیپ قالب وردپرس در حالت نصب دستی

 حالا که قالب مورد نظر رو آپلود کردید و فایل زیپ آن رو حذف نمودید باید به سراغ فعال سازی از طریق پیشخوان وردپرس رویم. برای این کار وارد بخش پیشخوان وردپرس شوید و از طریق منوی نمایش، زیر منوی پوسته ها رو بزنید مانند تصویر زیر :

نصب دستی قالب وردپرس در بخش پیشخوان

در گام بعدی پس از این که پوسته ها رو میزنید وارد بخش پوسته های نصب شده وردپرس می شوید و در این صفحه پوسته ای که در هاست آپلود کردید نمایان می شود مانند تصویر زیر:

ظاهر شدن قالب آپلود شده در هاست

در مرحله آخر برای فعال کردن و استفاده از پوسته نصب شده کافیه موس رو روی پوسته مورد نظر ببرید و گزینه فعال کردن رو بزنید تا پوسته فعال شود مانند تصویر زیر:

آموزش نصب قالب وردپرس از طریق هاست

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

منبع :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها