آموزش تنظیمات رسانه در وردپرس

  شکوفه یوسفی      4      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش  تنظیمات رسانه در وردپرس  در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

( برای آموزش و کار با رسانه، مقاله مدیریت رسانه ها در وردپرس را حتما مطالعه کنید.)

تنظیمات رسانه در وردپرس
تنظیمات رسانه در وردپرس
برای اینکه وارد بخش تنظیمات رسانه در وردپرس شوید، کافیه از منوی تنظیمان گزینه رسانه رو بزنید تا وارد صفحه تنظیمات رسانه در وردپرس شوید مانند تصویر زیر:

منوی تنظیمات رسانه در وردپرس
 

بعد از اینکه گزینه رسانه رو زدید و وارد صفحه تنظیمات رسانه در وردپرس شدید با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو می شوید:

صفحه تنظیمات رسانه در وردپرس

۱- راهنما: وقتی گزینه راهنما رو میزنید از بالا صفحه ای باز می شوید که نمایی کلی از صفحه تنظیمات رسانه در وردپرس را ارائه میدهد و دو لینک با عناوین مستندات درباره تنظیمات چندرسانه‌ای و انجمن پشتیبانی را معرفی میکند. 

اندازه های تصاویر
وقتی شما یک عکس در سایت وردپرسی آپلود میکنید خود وردپرس اندازه های مختلفی از عکس و تصویر آپلود شده شما را برش میدهد و از آن در بخش های مختلف سایت استفاده می کند. شما میتوانید از صفحه تنظیمات رسانه در وردپرس این اندازه ها رو ویرایش و تغییر دهید. در وردپرس به صورت پیش فرض سه اندازه برای تصاویر آپلود شده وجود دارد:

۲- اندازه بند انگشتی: اندازه بند انگشتی برای تنظیم پهنا و ارتفاع تصاویر بندانگشتی سایت شما بکار می رود.

۳- اندازه میانه: وقتی یک تصویر را در رسانه وردپرس آپلود می کنید، وردپرس به صورت خودکار یک اندازه میانه از تصویر ذخیره میکند تا بتواند از آن استفاده کند.

۴- اندازه بزرگ: اندازی دیگر از تصویر که وردپرس مثل اندازه میانه به صورت خودکار ذخیره میکند.

۵- پرونده ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن: اگر تیک گزینه پرونده‌ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن رو بزنید وردپرس فایل های شما را به صورت پوشه های ماهیانه و سالانه به صورت مجزا ذخیره میکند. (پیشنهاد می شود تیک این گزینه زده شود)

۶- ذخیره تغییرات: بعد از اینکه تغییرات مورد نظر را در صفحه تنظیمات رسانه در وردپرس انجام دادید باید این تغییرات رو ذخیر کنید. کافیه روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

نکته: اندازه تصاویر بر اساس پیکسل محاسبه می شود.

چرا باید تنظیمات رسانه رو انجام دهیم؟
بعضی وقت ها پیش میاد که عکس و تصویری رو در سایت و نوشته خود قرار میدهید که از نظر اندازه با صفحات سایت شما هم خوانی ندارد. برای اینکه، این مشکل رو حل کنید باید از اندازه های میانه و بند انگشتی برای نمایش تصاویر استفاده کنید و آن را به عکس با اندازه اصلی لینک کنید. (کاری که ما در نوشته های وردپرسی شو انجام میدهیم.) پس اگر کاربر خواست عکس را در سایز و اندازه بزرگتر ببینید کافیه روی آن کلیک کند تا در صفحه ای جدید عکس بزرگتر با سایز اصلی رو ببیند.

نکته: تمامی این کارها در همان پنجره درج عکس یا رسانه صورت میگیرد.

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها