سفارشی سازی وردپرس در 2 مرحله

  شکوفه یوسفی      1      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش سفارشی سازی وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

پیشنهاد مکنیم مطالب قبلی سایت که در ارتباط با این مطلب هست (  مدیریت ابزارک در وردپرس و مدیریت فهرست ها در وردپرس و.... ) را مطالعه کنید .

آموزش سفارشی سازی وردپرس

 

نحوه سفارشی سازی وردپرس


برای سفارسی سازی وردپرس (البته قالب وردپرس) باید از منوی نمایش گزینه سفارشی سازی رو بزنید تا وارد بخش و صفحه سفارشی سازی شوید مانند تصویر زیر:

دسترسی به سفارشی سازی وردپرس

بعد از اینکه وارد بخش سفارشی سازی قالب وردپرس شدید با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو می شوید :

صفحه سفارشی سازی قالب وردپرس

برای سفارشی سازی قالب به صورت سریع می توانید از این بخش استفاده کنید. الیته اگر قالب شما این بخش را داشته باشد که معمولا اکثر قالب ها از این بخش پشتیبانی میکنند.

در ادامه آموزش سفارشی سازی وردپرس، میتوانید بخش های مختلف قالب را به صورت سریع و زنده ویرایش و تغییر دهید.

آموزش تغییر قالب سایت:


کافیه از بخش تغییر قالب، گزینه تغییر بده رو انتخاب کنید تا لیست قالب های نصب شده برای شما ظاهر شود و از این بخش قالب مورد نظر رو انتخاب کنید و روی قالب مورد نظر گزینه پیش نمایش زنده رو بزنید تا قالب مورد نظر انتخاب شود. مانند تصویر زیر:

تغییر قالب در بخش سفارشی سازی قالب

بررسی گزینه های سفارشی سازی قالب


در این مرحله با بررسی گزینه های سفارشی سازی قالب ، می گم هر بخش چه کاری انجام میدهد.

 

بررسی گزینه های سفارشی سازی قالب

۱-تصویر سربرگ
شما از طریق این بخش می توانید تصویر و عکس سربرگ (هدر سایت) رو عوض کنید. کافیه وارد این بخش بشید و تصویر مورد نظر رو آپلود کنید و ذخیره رو بزنید تا تصویر هدر عوض شود.

۲- رنگ ها
در بخش رنگ ها شما میتوانید شمای رنگ پایه، رنگ پس زمینه، رنگ متن سربرگ و ستون‌کناری و رنگ پس‌زمینه‌ی سربرگ و ستون‌کناری قالب رو به صورت کامل ویرایش کنید.

۳-تنظیمات برگه خانه
در این بخش میتوانید تنظیمات صفحه اصلی رو انجام دهید. اگر میخواهید در صفحه اول آخرین مطالب سایت منتشر شوند یا فقط یک برگه نمایش داده شود از این بخش استفاده کنید. در صورتی که با برگه ها کار نکردید پیشنهاد میکنم مقاله آموزش کار با برگه ها در وردپرس را مطالعه کنید.

۴- تصویر پس زمینه
اگر خواستید تصویر پس زمینه سایتتون رو عوض کنید میتوانید از این بخش استفاده کنید. کافیه عکس یا پترن مورد نظر رو آپلود کنید تا پس زمینه سایت شما کامل عضو شود.

۵- فهرست ها
در این بخش میتوانید برای مکان هایی که فهرست پذیر هستند و جایگاه فهرست دارند، فهرست انتخاب کنید. اگر با فهرست ها کار نکردید و نمیدونید فهرست چی هستش، پیشنهاد میکنم مقاله مدیریت فهرست ها در وردپرس را مطالعه کنید. در این بخش میتوانید فهرست هم بسازید.

۶- ابزارک ها
اگر قالب سایت شما از ابزارک پشتیبانی میکند می توانید از این بخش به مکان هایی که ابزارک پذیر هستند ابزارک اضافه کنید. در صورتی که با ابزارک ها آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم مقاله مدیریت ابزارک در وردپرس را مطالعه کنید.

۷-هویت سایت
در این بخش شما میتوانید عنوان سایت، بخش معرفی سایت و لوگو سایت رو بر اساس نیاز خود تغییر دهید.

۸- CSS اضافی
اگر کد نویسی CSS بلد هستید می توانید از این بخش استایل و ظاهر سایتتون رو عوض کنید. برای یادگیری CSS میتوانید از دوره آموزش کامل طراحی وب سایت استفاده کنید.

نکته: بعد از این که تغییرات مورد نظر رو اعمال کردید از بخش بالا گزینه انتشار رو بزنید تا کل تغییرات که دادید اعمال شود.

انتشار تغییرات در سفارشی سازی قالب

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

منبع :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها