آموزش هاست وردپرس

  شکوفه یوسفی      1      وردپرس -

در این آموزش فراویر قصد دارد شما را با هاست وردپرس و ویژگی های آن اشنا کند . در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه یک هاست وردپرس خوب و با کیفیت انتخاب کنید .


هاست وردپرس چیست :

 1. یک هاست از نوع لینوکسی
 2. با کنترل پنل دایرکت ادمین و سی پنل
 3. با کانفیگ و تنظیمات منحصر
 4. با قدرت بالا در میزبانی از وب سایت هایی که از سیستم وردپرس استفاده می کنند
 5. برای جلوگیری از کاهش کیفیت و انعطاف پذیری وردپرس دارای منابع و سخت افزار قوی می باشد (سیستم مدیریت محتوای (CMS) وردپرس، یک سیستم منعطف است که انعطاف آن وابسته به پلاگین هایی زیادی است که در مخزن وردپرس برای آن وجود دارد. حال برای حفظ این انعطاف مجبور به استفاده بیش از حد از منابع سرور است. از این رو برای جلوگیری از کاهش کیفیت و انعطاف پذیری وردپرس، باید از هاست ویژه وردپرس استفاده کنیم که دارای منابع و سخت افزار قوی می باشد)
 6. سازگاری بالا در سرور برای نصب و کارکرد وردپرس
 7. تمامی مشکلات مربوط با Max Post Size و Max Upload Size و همچنین مموری لیمیت در این هاست ها رفع شده است
 8. هاست ویژه وردپرس، مشکلی در لود و کندی ندارد و کاملا پایدار است

 

هاست با پشتیبانی از وردپرس


در حال حاضر همه هاست های موجود از وردپرس پشتیبانی میکنند. از هاست های لینوکسی گرفته تا هاست های ویندوزی، که معمولا قابلیت نصب وردپرس و پشتیبانی از وردپرس رو دارا هستند. هاست هایی که کنترل پنل های متفاوتی دارند مثل هاست های لینوکسی با پنل مدیریتی سی پنل و دایرکت ادمین (پیشنهاد میکنم برای آشنایی با انواع هاست مقاله انواع هاست یا سرویس میزبانی را مطالعه کنید) یا هاست های ویندوزی با کنترل پنل پلکس با عنوان هاست با پشتیبانی از وردپرس ارائه می شوند. پس حتی اگر هاست ویندوز هم دارید نگرانی جهت پشتیبانی از وردپرس رو ندارید.

انتخاب هاست وردپرس


بعد از جواب دادن به سوال هاست وردپرس چیست؟، باید در مورد انتخاب هاست وردپرس بیشتر صحبت کنیم. دوستان اگر تازه یک وب سایت وردپرسی راه اندازی کرده اید هیچ گونه احتیاجی به استفاده از هاست ویژه وردپرس ندارید و همین هاست های اشتراکی با هزینه سالانه ۵۰ تا ۱۵۰ تومن کار شما رو راه میاندازند و جای نگرانی نیست اما بعد از گذشت مدتی و پیشرفت سایتتون به هاست ویژه وردپرس نیاز دارید. چون در این صورت هم تعداد بازدید کننده های سایت و هم پلاگین های مورد استفاده شده بیشتر می شود و همین امر باعث نیازمند شدن وبسایت شما به هاست ویژه وردپرس می شود. پس اگر در ابتدای کار هستید و روزانه بازدید زیادی ندارید هیچ گونه احتیاجی به هاست های مخصوص و ویژه وردپرس ندارید.

ویژگی های هاست مخصوص وردپرس چیست ؟


متاسفانه در اکثر هاستینگ ها، هاست اشتراکی که توابع و پیش نیاز های سیستم مدیریت محتوای وردپرس را رعایت کرده با اسم هاست ویژه وردپرس به فروش میرسد که کار بسیار اشتباه و دور از حرفه ای گری است. در هاست های ویژه وردپرس علاوه بر خدماتی که در هاست اشتراکی ارائه می شود باید دارای ویژگی های دیگری هم باشد که در بخش زیر این ویژگی ها رو لیست کرده ایم :

 1. سرویس هاست باید مدیریت شده و بهینه شده برای سیستم وردپرس باشد (مهمترین ویژگی هاست ویژه وردپرس)
 2. بر روی سرور تعداد کمی سایت وجود داشته باشد (خیلی مهم)
 3. هاست ویژه وردپرس نباید دارای محدودیت توابع PHP برای عملکرد صحیح وردپرس باشد
 4. هاست ویژه وردپرس نباید محدودیت‌های Max Post Size و Max Upload Size و همچنین مموری لیمیت را داشته باشد
 5. منابع سخت افزاری سرور باید قوی و کانفیگ آن حرفه ای انجام شده باشد
 6. هاست مخصوص وردپرس

قیمت هاست ویژه وردپرس


پس از توضح  هاست ویژه وردپرس و انتخاب هاست وردپرس،  به سراغ قیمت هاست ویژه وردپرس میرویم .

 

 •  هاستینگ ها هر کدام با عناوین متفاوتی قیمت های متفاوتی ارائه میدهند. معمولا تعرفه هاست ویژه وردپرس به صورت ماهانه ارائه می شود و قیمت آن از ماهی ۳۰ هزار تومان شروع می شود تا ماهی تقریبا ۲۰۰ هزار تومان، که باز بستگی به فضا و مقدار رم و سی پی یو اختصاص داده شده به سایت شما را دارد.
 • ثانیا در این زمینه قیمت دقیق دادن واقعا سخت است به چند دلیل، اولا هاست ارتباط شدید به قیمت دلار دارد و بر اساس قیمت دلار بالا و پایین (البته قیمت بالا برود خیلی کم پیش میاد که دوباره کاهش قیمت داشته باشیم) می شود.

نکته :  باز هم تاکید میکنم اگر تعداد بازدید شما کمتر از هزار بازدید کننده یکتا می باشد و تازه سایت خود رو راه اندازی کرده اید هاست های اشتراکی که سالانه بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان هزینه دارند مناسب کار شما هستند و هیچ احتیاجی به هاست ویژه وردپرس ندارید.

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

 
منبع :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها