چرا سرور مجازی ارزان نخریم

  محمد جواد دهقانی      1      آموزش خرید -

همانطور که می دانید در کسب و کار های آنلاین امنیت اطلاعات یکی از مهم ترین فاکتور ها می باشد. به صورتی که اگر اطلاعات شما (وب سایت ، هاست دانلود ، سرور مجازی که حاوی پروژه های مختلف است) از بین برود کسب و کار شما مختل خواهد شد.

شاید اصطلاح "شرکت های هاستینگ فصلی" به گوش شما رسیده باشد !

هاستینگ هایی که چند ماه فعالیت دارند و سپس از دنیای وب ناپدید می شودند !! اگر در انجمن وب هاستینگ تاک ایران جستجو نمایید با تعداد زیادی از این شرکت ها آشنا خواهید شد...

چه اتفاقی رخ می دهد که یک شرکت هاستینگ دست از فعالیت می کشد و از صحنه ناپدید می شود ؟!

قیمت های بسیار ارزان موجب ارائه سرویس بی کیفیت می شود :

پشتیبانی غیر متخصص و نیمه وقت :
افراد متخصص برای وقت خود ارزش قائلند و قطعا با هزینه های پایین کار نمی کنند احتمالا مجموعه هایی که قیمت های بسیار ارزان ارائه می کنند در مجموع سود دهی مناسبی ندارند و مجبور می شوند با  افراد غیر متخصص با حقوق کم و بصورت ریموت و از راه دور همکاری داشته باشند... که این مورد موجب بروز نارضایتی کاربران در زمینه پشتیبانی و سرویس دهی می شود.

اورسل سرویس برای سود دهی بیشتر:
معمولا این گونه مجموعه ها برای بدست آوردن سود بیشتر تعداد افراد زیادی را بر روی یک سرور میزبانی می کنند که نهایتا موجب به اشتراک گذاشتن بیش از حد منابع بین کاربران و افت کیفیت هارد ، پهنای باند و ضعف پردازنده می شود که اصطلاحا به این مورد اورسل گفته می شود.

استفاده از سرور هایی با کیفیت پایین و دیتاسنتر های نامعتبر:
قطعا برای ارائه سرویس ارزان قیمت باید هزینه های اولیه نیز پایین تمام شود. پس ممکن است از سرور هایی با سخت افزار ضعیف و قدیمی و دیتاسنتر های نامعتبر استفاده شود که در کل باعث افت کیفیت سرویس دهی می گردد.

افراد سودجو به دنبال سرور ارزان هستند:
افراد سودجو که به دنبال انجام کار های خلاف قوانین می باشند می دانند در صورتی که ابیوز انجام دهند سرور آنها توقیف می شود و هزینه ای که پرداخته اند از بین می رود. در نتیجه کسانی که به دنبال کرک سرور ، هک اکانت ، دی داس و... هستند همواره دنبال سرور ارزان می گردند. پیامد های این کار افت کیفیت سرور اختصاصی و بسته شدن تمامی آیپی ها توسط دیتاسنتر و در نهایت از دسترس خارج شدن سرور مشتری های بی گناه به مدت نا معلوم خواهد بود !!

به هم ریختگی بازار ارز نابودشان می کند :
از آنجایی که این مجموعه ها سوددهی مطلوب و سیاست های مالی درستی ندارند و فقط در تلاشند تا با ارائه قیمت پایین مشتری جذب کنند احتمالا مشکلاتی از قبیل افزایش 100 درصدی نرخ ارز آنقدر هزینه های آنها را بالا می برد که از پس آن بر نمی آیند و نتیجتا تصمیم به منحل کردن کسب و کار خود و کنسل کردن سرور ها می گیرند.

تحریم ها تکانشان می دهد :
اکثر افرادی که عجولانه وارد بازار می شوند و بدون داشتن سیاست های مناسب نسبت به سرویس دهی اقدام می کنند با مدارک و پاسپورت کشور عزیزمان ایران سرور هایشان را خریداری می کنند و با تحریم های سنگینی که در پیش روست ممکن است دیگر نتوانند به سرویس دهی خود ادامه دهند.

برای کارشان هزینه نمی کنند :
بک آپ گیری از سرویس ها و نگه داری بر روی سرور های جداگانه ، مانیتورینگ 24 ساعته سرور ها جهت حفظ کیفیت و ارائه پشتیبانی مطلوب و تمام وقت همگی هزینه بر هستند. پس کسانی که سود مناسبی کسب نکنند نمی توانند این خدمات را ارائه دهند ! 

مواردی که ذکر شد پس از گذشت مدتی باعث ایجاد مشکلات جدی در کسب و کار هر مجموعه ای خواهد شد و ممکن است مانند تمامی مواردی که در طی سال ها مشاهده نمودیم باعث ناپدید شدن اینجور سرویس دهندگان از بازار وب هاستینگ شود.

در چنین مواردی بیشترین ضرر ممکن به کاربران نهایی وارد می شود که اطلاعات آن ها از بین رفته ، اطلاعات وبسایتشان حذف شده ! و پروژه های آنها که مدت ها بر روی آن کار می کردند هم اکنون مفقود است...

تحقیق در مورد سرویس دهنده هاستینگ و سابقه آن امروزه یکی از عوامل مهم قبل از خرید سرویس به حساب می آید...
پایدار باشید - فراویر

آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها