تفاوت post و page ( برگه و نوشته ) در وردپرس چیست

  شکوفه یوسفی      4      وردپرس -

در این بخش از سری مطالب آموزش وردپرس در فراویر با آموزش تفاوت برگه و نوشته در وردپرس در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود.

فراویر به شما پیشنهاد میکند قبل از مطالعه این مطلب ، آموزش نوشتن مطلب در وردپرس و آموزش کار با برگه ها در وردپرس را که قبلا مورد بررسی قرار دادیم را مطالعه کنید .

فرق برگه و نوشته در وردپرس
تفاوت برگه و نوشته در وردپرس 


انتشار هر گونه مطلب در سایت های وردپرسی از دو طریق زیر صورت میگیرد :

برگه (page)

نوشته (post)
ظاهر دیداری این دو تقریبا شبیه هم هستند و در چند چیز با هم تفاوت دارند وقتی وارد پیشخوان وردپرس می شوید و میخواهید مطلبی را در سایت منتشر کنید واقعا نمیتوان فرق برگه و نوشته در وردپرس را تشخیص داد و افراد تازه وارد و مبتدی با مشکل روبرو می شوند.  پس ابتدا بگیم نوشته و برگه رو تعریف کنیم بعد فرق این دو رو بیان نماییم.

تعریف نوشته:
اگر بخواهیم مطلب در سایت منتشر کنیم از نوشته ها استفاده میکنیم. بخش نوشته ها، اصلی ترین طبقه بندی انتشار محتوا در وردپرس هستند. به طور مثال  در سایت وردپرسی شو همین مطلب آموزشی یعنی فرق برگه و نوشته در وردپرس به صورت نوشته در سایت منتشر شده است. آخرین نوشته ها در بالای مطالب قرار میگیرند.

توجه : میتوان با استفاده از دو بخش دسته ها و برچسب ها  نوشته را مدیریت کرد و سایت را ساختارمند نمود. 

 (پیشنهاد میکنم دو مقاله دسته بندی نوشته ها در وردپرس و مدیریت برچسب ها در وردپرس را مطالعه کنید.)

 

تعریف برگه :
با استفاده از برگه ها میتوان صفحاتی مثل صفحه درباره ما، تماس با ما و … را درست کرد.

برگه ها رو میتوان، صفحات ایستای سایت دانست. یعنی صفحاتی که احتیاج به تغییر ندارند.

تفاوتها :

  • تفاوتی ویژه ای که بین برگه و نوشته وجود دارد این است نوشته ها در صفحه اصلی سایت نمایش داده می شوند اما برگه ها در صفحه نخست سایت نماش داده نمی شوند.
  • تفاوت دیگری که در بالا به آن هم اشاره کردیم بحث دسته و برچسب است که در بخش برگه ها نه دسته ای وجود دارد نه برچسبی و فقط ساختار سلسه مراتبی وجود دارد. یعنی یک برگه میتواند مادر برگه دیگر شود و برگه فرزند زیر مجموعه برگه مادر شود و فرزند از ساختار برگه مادر پیروی کند.

 از مزایای برگه های وردپرس امکان استفاده از قالب مجزا از پوسته اصلی سایت است. با این ویژگی می توانید برخی از برگه های خود را با طراحی متفاوت بر روی سایت قرار دهید و از آنها برای مقاصد مختلف استفاده کنید. برای مثال داشتن یک صفحه فرود برای فروش یک محصول ویژه بسیار مهم است که با استفاده از برگه ها این موضوع را می توانید حل کنید.
 

تفاوت های برگه و نوشته

تفاوت های برگه و نوشته در وردپرس چیست 


به طورکلی  به چند مورد زیر اشاره کنیم تا واقعا تفاوت این دو رو متوجه شویم :

  1. نوشته ها قابلیت دسته بندی دارند در مقابل برگه ها خاصیت سلسله مراتبی دارند
  2. برگه های ایستا هستند ولی نوشته ها نه
  3. نوشته ها چکیده دارند اما برگه ها نه
  4. آخرین نوشته ها در سایت منتشر می شود اما برگه ها نه
  5. نوشته ها به خبرخوان (RSS) خوراک داده می شوند اما برگه ها نه
  6. نوشته ها برچسب دارند اما برگه ها ندارند
  7. نوشته ها نویسنده را نمایش میدهد ولی برگه ها نه
  8. برگه ها در قالب های دلخواه (custom template) قرار می گیرند اما نوشته ها نه (یعنی هر برگه می تواند یک شکل و استایل خاصی داشته باشد)

اینفوگرافیک فرق برگه و نوشته در وردپرس
اینفوگرافیک فرق برگه و نوشته در وردپرس

چه موقع از نوشته و چه موقع از برگه استفاده کنیم:


اگر خواستید صفحات ایستا مثل تماس با ما، درباره ما و . . . بسازید بهتر است از برگه ها استفاده کنید اما هر وقت خواستید یک مطلب آموزشی، دانلود و . . .در سایت قرار دهید و سایت را به روز کنید بهتر است از نوشته ها استفاده نماید.

( اگر نحوه کار با نوشته ها و برگه ها رو نمیدوندی پیشنهاد میکنم دو مقاله آموزش نوشتن مطلب در وردپرس و آموزش کار با برگه ها در وردپرس را مطالعه کنید یا از بخش آموزش وردپرس استفاده نمایید.)

صفحه اصلی آموزش جامع وردپرس

منبع :  wpsho.com
آموزش قبلی آموزش بعدی

دسته بندی
آموزش ها